Uncategorized

360 derece video hakkında merak edilenler

Gelişen teknolojiye yetişmek bazen mümkün olmuyor. O yüzden işletmeler ve kişiler bazen markalarını büyütecek ve gelirlerini arttıracak çalışmalar hakkında detaylı bilgilere sahip olmadıkları için akıllarında soru işaretleri oluyor. İşte 3 Boyut Medya olarak 360 derece video diğer adıyla sanal gerçeklik (VR) teknolojisi hakkında firmamıza merak edilip sorulan soruları sizin için bir araya getirdik. 

Kafanızdaki soru işaretlerine cevap olamadıysak bizimle iletişime geçebilirsiniz…


En çok sorulan sorulara cevap;

Maliyeti çok fazla olur mu?

  • Hayır olmaz. Sıradan fotoğraflar ve tanıtım filmi ile yaptığınız bir kampanyayı düşünün. O durağan fotoğraflar insanları ne kadar ikna ediyor? Ya da tanıtım filmleriniz hedef kitlenize ne kadar inandırıcı geliyor? Etkisi az fotoğraf ve videolar boşa edilmiş masraflardır ve en maliyetli işlem onlardır. Çünkü boşa para harcamışsınızdır. 360 derece video sizi her açıdan dikkat çekici şekilde tanıtacağı için, maliyetini kısa sürede karşılayacak tepkiler ile dönüş yapacaktır.

Sanal gerçeklik gözlüğü olmadan izlenebilir mi?

– Tabiki de izlenebilir. Sanal gerçeklik gözlüğü videonun etkisini insanlar üzerinde daha fazla arttırmak içindir. Kişiyi heyecan verici bir videonun içerisine dahil etmek için. Bir mekanın tanıtımında, gözlük olmasa da olur. Telefonu sağa sola, yukarı aşağı şekilde hareket ettirerek ya da dokunmatik parmak hareketi ya da mouse ile  video içerisinde rahatlıkla hareket edilebilir.

360 derece video içerisine müzik ve seslendirme eklenebilir mi?

  • Müzik ve seslendirme de eklenebilir. 360 derece videonun etkisini arttırabilmek için tanıtımı yapılan mekan ya da ürün grubu hakkında istenilirse seslendirme, istenilirse video içerisinde kişinin anlatımı ile video hazırlanabilir. Bu sadece müşterileriniz sanki mekana gelmiş gibi onlarla iletişim kurabilir, sizi tercih etmelerini sağlayabilirsiniz.

Yüksek çözünürlüklü mü ?

  • HD kalitesindeki çekimleri tercih etmeyip, 4K kalitesinde çekimler gerçekleştiriyoruz. Bu sayede kişi kendisini videonun içeriğine daha kolay adapte edebiliyor.

Web site ile uyumlu mu?

  • Tüm web sitelerine %100 uyumlu ve hatasız olarak çalışmaktadır.

Sosyal medyada kullanılabilir mi?

  • Facebook ve Youtube gibi sosyal medya devi, platformlarını 360 derece video izlenebilecek şekilde güncelleyip, bu teknolojiye uyumlu hale getirdi.

Projenin çekimi ve hazırlanması uzun sürüyor mu?

  • Tanıtımı yapılacak yerin ya da hizmetin büyüklüğüne ve içeriğine göre süre değişebilmektedir. Buna göre 3 ile 7 iş günü arasında proje firmaya teslim edilir.

Proje tesliminden sonra, kullanımı ile ilgili destek veriliyor mu?

  • Tabiki de. 3 Boyut Medya, reklam ve fotoğraf konusunda oldukça geniş fikirleri olan bir ajans olmasından dolayı, proje tesliminde firmaya gerek reklam kampanyası gerekse kullanım alanlarında teknik ve bilgi desteği sağlanmaktadır. 

Basılı reklam çalışmalarında 360 derece video kullanılabilir mi?

  • Çalışmayı web sitenizde ve sosyal medya hesaplarınızda kullanabileceğiniz gibi, sizin için tasarlayacağımız doğru basılı reklam çalışmalarında da kullanabilirsiniz. Bu basılı reklam tanıtım araçları, fuarlarda dağıttığınız katalog çalışmaları olabilir, bilboard, dergi ve gazete reklamları olabilir.

Size ofisimizde kahve ısmarlayıp, çalışma üzerine görüşme yapabilir miyiz?

– Bundan mutlu oluruz. Biz Başta Marmara Bölgesi olmakla birlikte Türkiye’nin her yerine hizmet veren bir fotoğraf ve reklam ajansıyız. Kahveden doğacak 40 yıllık hatır için ofisinize sizi ziyarete geliriz 🙂

Örnek 360 derece video çekimlerimizi izlemek için TIKLAYINIZ…

Write A Comment

Sohbeti başlat
Bize yazabilirsiniz
Merhaba,
size nasıl yardımcı olabiliriz?