Uncategorized

Örnek daireniz hazırsa bunu okumadan tanıtıma başlamayın !

Merhabalar;

Geçtiğimiz haftalarda paylaştığımız bir yazımızda, 360 derece sanal tur uygulamasının örnek daire tanıtımında etkili olup olmadığı üzerine düşüncelerimizi paylaşmıştık. O yazımıza BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ama bu yazımızda sizlere, yeni teknoloji olan ve yapı sektörü için çok etkili bir tanıtım aracından bahsetmek istiyoruz. Lütfen elinizdeki işleri 5 dakikalığına bırakın ve markanız için büyük bir adım atmaya hazır olun.

Sizlere şöyle bir soru sorarak başlamak istiyorum;

Örnek dairenizi 7 gün 24 saat insanlara anlatmak ve pazarlamak ister miydiniz?

Tabiki de cevabınızın hayır olacağını düşünmüyorum. Çünkü dijital dünyanın gelişmesi ile birlikte, pazarlama ve iletişim kesintisiz bir hal almaya başladı. Yani hedef kitleniz, istedikleri her an herşeye ulaşabilmek istiyorlar. Böyle olunca da örnek daire için sadece sıradan bir fotoğraf, 3 boyutlu çizimlerden oluşmuş bir render ya da sanal tur uygulaması bazen yeterli olmayabiliyor. İnsanların ilgisini çekecek, sıradanlığın dışında, gerçeklik hissi uyandıracak bir uygulama verirseniz kazanan siz ve markanız olacaktır. 

2016 yılında büyük bir ivme kazanan ve dünyaca ünlü markaların bu alanlara yatırım yaptıran teknolojinin adı ‘ sanal gerçeklik videosu’ diğer adıyla ‘ 360 derece video’ Bu teknoloji o kadar etkili ki Facebook ve Youtube gibi sosyal medya devleri platformlarını son güncellemeler ile bu teknolojiye uygun hale getirdi.

Sanal gerçeklik teknoloji hakkında bilgisi olmayanlar için kısaca anlatmak istiyorum;

360 derece video, kişileri Youtube ya da Facebook’ta yayınlanan video içerisinde, sağa sola, yukarı aşağı hareket edebilmesine olanak veren ve izleyenlerde sanki oradaymış hissi uyandıran bir tanıtım aracıdır. Bir bakıma sizi videonun içine sokan bilim kurgu filmlerindeki algıyı veren teknolojidir.

Peki bu sanal gerçeklik videosu ne işe yarar ve nasıl kullanılır?

Yaptığımız sosyal medya araştırmalarında, sosyal medyada her gün karşımıza çıkan binlerde reklamlar, fotoğraflar ve videolar o kadar çok çoğaldı ki, insanların ilgisi sıradan paylaşımlara azalmış durumda. Yani kişiler takip ettikleri sayfaların günaydın mesajı veren paylaşımlarını, iyi bayramlar temalı paylaşımlarını artık görmezden gelmeye başladı. O yüzdendir ki sosyal medya yönetimi içerik oluşturma açısından her geçen gün zorlaşmaktadır. Eğer sizde sosyal medya kanallarınızda sadece bu tarz içerikler paylaşıyor ve merak uyandıracak, dikkat çekecek, sosyal medyada konuşulacak paylaşımlar yapmıyorsanız ve hala daha ajansınıza paralar ödemeye devam ediyorsanız bir daha düşünün derim.

Sanal gerçeklik videosunun yeni bir teknoloji olmasından ötürü, sosyal medya da herkes tarafından merak uyandırdığı bir gerçek. Peki siz, bu dikkat çekici çalışmayı örnek daireniz için yapsanız ve sadece bulunduğunuz şehirdeki hedef kitlenize değil tüm dünyaya projenizi hem gezdirip hemde anlatabilseniz nasıl olurdu? Ya da katıldığınız fuarlarda standınızın içerisine aşağıdaki gibi bir 360 derece video teknolojisi ile hazırlanmış, örnek daire tanıtım videosu koysanız, tüm fuara katılan katılımcıların dikkatini çekerek rakiplerinizden bir kaç adım önde olurdunuz. Çünkü her katılımcı standınızdaki teknolojiyi incelemek isteyecek, bu da sizi potansiyel müşterilerinize projenizi anlatmanın dışında hissettirme imkanı yaratacak. Bunun sonuncunda da en çok siz kazanacaksınız.  

Sanal gerçeklik videosu tüm telefon ve tabletlerin yanında bilgisayar ortamında da çalışan, insanlara hareket edebilme imkanı veren bir tanıtım aracı olmasından dolayı, insanlar üzerindeki etkisi oldukça fazladır. Sanal gerçeklik videosunu gözlük ile izleyen kişilerin adım atmaya çalıştıklarını, elleri ile dokunmaya çalıştıklarını gözlemleyen bir reklam ajansı olarak, tanıtımı bu kadar gerçekçi hale getiren teknolojiyi, tüm işletmelere şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu videoyu sosyal kanallarda paylaşmanın yanı sıra, açık hava reklamlarınızda, dergi ve gazete reklam çalışmalarınızda, katalog broşür çalışmalarınızda ister QR kodu ile istersenizde ‘ Örnek dairemizi gezmek isterseniz www….com adresine girerek sanal gerçeklik videomuzu izleyebilirsiniz” şeklinde belirterek hem reklamlarınızı dikkat çekici hale getirebilir, hem de marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

Unutmayın;

Satış ofisiniz ve satış ekibiniz 7 gün 24 saat hizmet veremez, ancak doğru geliştirilmiş bir tanıtım aracı ile pazarlamanızı web siteniz üzerinden kesintisiz yapabilirsiniz.

*** 360 derece video hakkında çok merak edilen soruları sizler için cevapladığımız yazımızı BURAYA tıklayarak okuyabilirsiniz.


Aşağıda
Ali Bostancı İnşaat’ın Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında hayata geçirdiği, Botanik 224 Bostancıkent Evleri’nin sanal gerçeklik videosu ile yapılmış tanıtımını izleyebilirsiniz. ( videoyu 4K çözünürlükle izlemenizi tavsiye ediyoruz.)

NOT: 3 Boyut Medya gerçekleştirdiği sanal gerçeklik videolarını tesliminde firmaya hediye olarak 1 adet sanal gerçeklik gözlüğü de HEDİYE etmektedir.

Sizler ile tanışmak ve hatır dolu acı bir kahvenizi içmek için isteriz. BURAYA TIKLAYARAK bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Write A Comment

Sohbeti başlat
Bize yazabilirsiniz
Merhaba,
size nasıl yardımcı olabiliriz?