Uncategorized

Render Çizimi ile 360 Derece Gökyüzü Çekimi Birleşti

Merhabalar;
Bugünkü yeni yazımız yapı sektöründe faaliyet gösteren firmaların yanı sıra mimarlar içinde faydalı olacağını düşünüyorum.
Çok büyük hedefler belirleyerek yeni bir projeye başlayan bir yapı firmanız var. Ve bu firma ilk etapta müşteri adaylarına hayal satmak zorunda. Çünkü ortada toprak araziden ve render çizimlerinden fazlası yok. Peki bu render çizimlerini daha etkili hale getirmek ve müşterilerinize ‘ bakın işte proje bu’ şeklinde sunum yapmak ister misiniz?
Olaya birde mimar açısından bakalım;
Mimari çizimler yaptığınız firmanıza, yeni bir projeye başlayacak yapı firmasından bir yetkili geldi ve sizden çizim yapmanızı istedi. Bu çizim müşteri adayınızın hayalindeki proje olması için günlerce hatta belki aylarca çizim yapıyor ve renderları hazırlıyorsunuz. Sonra sunum için müşteriye gidiyor ve render çizimlerinizi gösteriyorsunuz. Peki müşterinize sadece render çizimlerini göstermek yerine projeyi bitmiş gibi göstererek, proje bittiğinde bu şekilde görünecek demek ister misiniz?
3 Boyut Medya olarak Bursa’da yapılmayan işleri yapmaya devam ediyoruz. Bursa’da gökyüzünden ilk 360 derece çekimi yapan firmamız bununla yetinmeyip, render çizimleri boş arazi üzerine yerleştirip projeyi bitmiş gibi göstermeyi başardı.
Katılacağınız fuarlarda, satış ofisinizde ya da müşteri sunumlarınızı daha etkili hale getirmek için yapı sektörüne özel hazırladığımız gökyüzünden 360 derece çekim ile render çizimlerini birleştiren örnek çalışmamızı aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular;

 1. Süreç nasıl işliyor?
  Süreç 2 farklı şekilde ilerliyor.
  1.si; Elinizde hazır render çalışmaları varsa onların açısında ve perspektifisine göre gökyüzünden uygun çekimleri yaparak render çalışmalarını 360 derece çekime yerleştiriyoruz.
  2. si: Gökyüzünden en uygun yeri belirleyip çekimi yapıyoruz. Render çalışmaları alan mimar ile görüşüp çekimi yaptığımız açıya uygun renderlar almasını istiyoruz ve sonrasında bu renderları çalışmaya entegre ediyoruz.
 2. Tüm yapı projeleri için uygun olur mu?
  Kesinlikle hayata geçirmeyi hedeflediğiniz tüm projeler için uygun bir çalışmadır.
 3. Gökyüzünden başlayarak iç mekan renderları ile daire gezdirilebilir mi?
  Evet uygun renderlar elde mevcutsa ya da mimarınız bu işleme özel render alabilirse, gökyüzünden başlayarak render çalışmaları ile daire içide gezdirilebilir.
 4. Tüm web site ve mobil cihazlarda uyumlu çalışıyor mu?
  Tüm web site ve mobil cihazlar ile uyumludur. Web site, akıllı telefon, tabletlerde %100 uyumlulukla çalışmaktadır.

Write A Comment

Sohbeti başlat
Bize yazabilirsiniz
Merhaba,
size nasıl yardımcı olabiliriz?