Uncategorized

Yeni hizmetimiz Bursa basınında yer buldu

   Konut katalogları canlanıyor

   İnşaat sektörünün olmazsa olmazları arasında yer alan ve proje tanıtımlarının yanında satışlarda da en etkili tanıtım aracı olarak görülen kataloglar, artık 3 boyutlu maket özelliği ile yeni bir boyut kazanıyor. Bursa’da ilk kez yapılan ve görenleri şaşkına çeviren arttırılmış gerçeklik teknoloji sayesinde, inşaat firmaları başta olmakla birlikte birçok sektörün tanıtımına yenilik geliyor.

Bursa’da faaliyet gösteren 3 Boyut Medya Reklam Ajansı tarafından, Bursa’da ilk kez yapılan ve basılı ürünleri hareketlendiren teknoloji sayesinde, kataloglar artık maket görevi de görecek. Teknolojinin, yurtiçi ve yurtdışı fuarlara katılan inşaat firmalarının yükünü hafifleteceğini belirten Ajans Başkanı Oğuzhan PEHLİVAN, her kataloğun bir maket görevi göreceğini ve bu sayede proje kataloğunun girdiği her eve maketinde gireceğini söyledi. Pehlivan; ” Bursa’da inşaat sektörü son yıllarda çok hızlı büyüme gösterdi. Gerek kentsel dönüşüm projeleri gerekse firmaların yaptıkları vizyon projeler ile Bursa inşaat sektörünün öncü şehirleri arasına girmeyi başardı. Bu kadar çok proje olunca tüm tanıtım alanları da çok çabuk tüketildi ve yeni teknolojilere ihtiyaç duyuldu. Bursa’da ilk olan arttırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak yaptığımız uygulama ile artık gerek katalog ve açık hava reklamları gerekse de dergi ve gazete reklamları daha güçlü tanıtım aracı olacak.” dedi.

Yabancı yatırımcıların ilgi odağı

Bursa’da özellikle inşaat sektörün son yıllarda Arap yatırımcıların buluşma noktası olduğunu hatırlatan Pehlivan, yeni teknolojinin yurtdışı pazarlarında, konut projelerini en ince detayları ile tanıtabileceğini ve bu sayede satışların hızlanacağını belirtti. Pehlivan; ” Firmalar binlerce lira para verip çok kaliteli kataloglar yaptırıyorlar. Ancak dijital çağda yaşadığımızı düşündüğümüzde insanlar artık okumak yerine izlemek ve hatta hissetmek istiyorlar. Bizde bunu dikkate aldık ve tanıtımı yapılacak projenin gerek genel görünümünü gerekse kat planlarını katalog içerisinde 3 boyutlu şekilde yerleştirdik. Bu sayede müşteri adayları alacakları ev, ya da ofisin bilgilerini ister okuyarak isterse de cep telefonundan sayfayı taratarak 3 boyutlu şekilde inceleyebiliyor. Bu uygulama sayesinde müşteri adaylarının firmaya olan güveni ve bakışı değişiyor.” dedi.

“Dijitale ayak uydurmayan markalar yok olmaya mahkumdur”

Teknolojinin gelişmesi ile insanların, zamanlarının büyük çoğunluğunu sosyal medya kanallarında geçirdiğini ve bundan dolayı firmaların tanıtımlarının birçok kanal üzerinden dikkatli şekilde yapılması gerektiğini belirten Pehlivan, dijitalleşmenin önemli olmaktan öte artık gereksinim olduğunu söyledi. Türkiye’de milyonlarca kişinin akıllı cihaz kullandığını hatırlatan Pehlivan, markaların dijital dünyayı gereksiz görmesinin hatalı olacağını belirterek şunları söyledi; ” Önceden katalog yaptırmak prestij olarak görülürdü. Ancak şimdi en kaliteli malzemelerden yapılan kataloglar bile bu imajı yaratmıyor. Çünkü hayatımız dijitalleşti ve insanlar farklılık bekler oldu. Kataloglarda tanıtım için yetersiz hale geldi. 3 Boyut Medya olarak biz biliyoruz ki, bir projenin maketini başka bir şehire ya da ülkeye taşımak hem çok maliyetli hem de zaman alıcı bir iş. Biz Bursa’da yaptığımız bu uygulama ile her kataloğu projenin maketi haline getirdik.” dedi.

   

Bursa Olay Gazetesinde yayımlanan haberimizi aşağıdaki linkten de okuyabilirsiniz.
http://www.olay.com.tr/konut-kataloglari-canlaniyor/119634/

Write A Comment

Sohbeti başlat
Bize yazabilirsiniz
Merhaba,
size nasıl yardımcı olabiliriz?