Uncategorized

Butik ajansların faydaları

3 Boyut Medya olarak, kurulduğumuz günden beri, büyük reklam ajansları gibi fabrikasyon tasarımlar yapmak yerine, markaya özel, üzerine günlerce düşünerek ve ekip olarak kafa yorarak birşeyler çıkarmayı tercih ettik. Markayı tanıyarak, onların beklentilerini en iyi şekilde değerlendirerek projeler ortaya çıkarmak prensibimiz oldu.
Son yıllarda unutmayalım ki, çok büyük tatil köylerinin yanında butik otellerde sektörden ciddi pay almaya başladı. Nedeni ise butik olarak hizmet veren her marka, daha kaliteli işler oraya çıkararak  daha sıcak ve samimi olmasıdır. 3 Boyut Medya olarak, gerek reklam ve tanıtım hizmetlerimizde, gerek fotoğraf ve video çekimlerimizde fabrikasyon hizmetinin dışına çıkarak, her zaman işletmenize özel en iyi ve en faydalı işler yapmaya devam edeceğiz.
Şimdi aşağıda okuyacağınız bölüm neden büyük ajanslarla değil de butik ajanslarla çalışmanız gerektiğini ortaya koymaktadır.

1. Doğru Kişilerle Çalışmak
Büyük bir ajansla çalışıyorsanız, büyük ihtimalle markanızla ilgilenen kilit kişi bir Müşteri Temsilcisi (Account Manager) olacak. Bu teoride harika bir fikir olabilir fakat acil olan maillerinize çoğu kez “Size dönüş yapacağım.” şeklinde cevap alabilirsiniz.
Butik ajanslarda ise markanızla ilgilenen kilit kişi halihazırda projeniz üzerinde çalıştığı için sorunuzun cevabını zaten biliyor olacak. Ya da proje ile ilgilenen kişinin yakınında olacak. Hatta projeniz ile ilgilenen ekibe doğrudan ulaşma imkanına da sahip olabilirsiniz.


2. Deneyim
Genelde butik ajansların daha az deneyime sahip olduğu sanılır; fakat durum tam da böyle olmayabilir. Butik ajanslar doğası gereği çalışanlarını yıllık deneyimleri ile ölçmek yerine, çapraz eğitim disiplini ile hazır hale getirmeyi amaçlar. Bu durum çalışanların esnek olmasına ve hızlı aksiyon almasına katkı sağlar. Web sitenizle ilgili acil bir kod değişikliğine mi ihtiyacınız var? Ajansınız bunu sizin için hızlıca yapabilir.
Ayrıca butik ajansları tercih edenler genellikle büyük ajanslardaki bürokrasinin marka-ajans iletişimini sınırlamasını istemeyen markalardır.


3. Küçük Şirket, Büyük Fikirler
Butik ajansların belirli ve yadsınamaz bir girişimci ruhu vardır. Bu girişimcilik ruhu genellikle çalışanları ile birlikte derin projelerde yer alan şirket sahiplerinden beslenir. Fikirler teşvik edilir ve şeffaflık şirket kültürü haline gelir. Süreçler daha kısadır, bürokrasi daha azdır ve “Haydi deneyelim” teşviki daha fazladır.
Küçük şirketlerin büyük fikirleri vardır, çünkü çalışanlarını büyük fikirler ile motive ederler.


4. Esneklik
Büyük ajansların görünümleri gibi çalışma şekilleri de etkileyicidir. Şirket yapılarında raporlama, analiz ve benzeri rutinler yer alır ve müşteriler de bu ajansların çalışma tarzına adapte olmak zorunda kalır.
Butik ajansların çalışma yapısına ve işleyişine adapte olmak her zaman daha kolaydır. Ajans genellikle markanıza özel davranır, markanızı tanır ve size özel seçenekler sunar.


5. Samimiyet
Butik bir ajansta insanlar birlikte bir bütün olarak çalışır ve büyük ajansların sahip olduğu dikey hiyerarşi yerine daha yumuşak yatay bir hiyerarşi ile işler yürütülür. Çalışanlar arasında her seviyedeki beceri ve bilgi paylaşımı değerlendirilir, deneyimli çalışanlar genç kişilere rehberlik eder ve dolayısıyla samimiyet önemlidir.
Büyük ajanslarda projenizi bilen ve işin içinde olan stratejist, tasarımcı, medya planlamacı, analitikçi, yönetici gibi birçok insan vardır ve bu durum süreçleri uzatarak, tutarlılık sorunu oluşturabilir. Butik ajanslarda ise sizin işinizle ilgilenen kişilerle doğrudan iletişim kurabildiğiniz için çalışma süreci daha rahat olur.


6. Maliyet
Butik ajanslarla çalışarak dijital pazarlamaya ayırdığınız bütçeyi en verimli şekilde kullanmanız mümkündür. Bu ajanslar bünyesinde yazılım, strateji, prodüksiyon gibi birimleri bulundurmadığından bu hizmeti outsource ederek çalışır. Böylece projenizi daha düşük bir bütçeye mal edebilir.
Butik ajansların büyük havalı ofisleri ve onlarca çalışanı yoktur. İş akışı daha hızlı ve esnek olduğundan şirket içi harcamalar daha azdır. Bu nedenle size projenize en uygun teklifi verebilirler.


Bize ikram edecek acı bir kahvenizin varsa eğer görüşmek üzere.

İletişim için TIKLAYINIZ

Write A Comment

Sohbeti başlat
Bize yazabilirsiniz
Merhaba,
size nasıl yardımcı olabiliriz?