Uncategorized

Ulu şehir Bursa’yı böyle ilk kez göreceksiniz

Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapmış şehir olan Bursamızı her zaman farklı açılardan görmek istemişimdir. Muhtemelen sizde benim gibi Bakacak’a ya da dağ yoluna çıkıp Bursa manzarasının keyfini sürmüşsünüzdür. Peki şehir merkezinden Bursa nasıl görünüyor? Belki bir balon ya da zeplin olsa gökyüzünden Bursa sefası yapabilirsiniz. Başka türlüsü düşünülemez diye iç geçirenlerdenseniz bu blogumuz sizin için yazıldı.

Yıllardır bilgisayarımızdan Google haritalarına girerek Bursamıza 2 boyutlu olarak kuş bakışı baktık. 3 Boyut Medya ile kuş bakışı Bursa manzarasını 3 boyutlu ve gerçek görüntüler ile artık her zaman telefonunuzdan, tabletinizden ya da bilgisayarınızdan detaylı şekilde görebilir ve gezebilirsiniz.

Bursalı ya da Bursa’da yaşayan biriyseniz size sorularım olacak ?

Ulucamii’nin kaç kubbesi var ?
Hanlar bölgesinde kaç tane han var ?
Gökyüzünden Tophane Parkında bulunan Saat Kulesi nasıl görünüyor ?
Koza han, Kapalı çarşı, Aynalı çarşı vs bu çarşıların gökyüzünden nasıl görünüyor ?

Sorular uzayabilir ancak ben soru sormaktan ziyade size Türkiye’nin en büyük 4. şehri olan Bursamızı gökyüzünden gezdirmek istiyorum. Nasıl mı ?

Google Street uygulaması sizi 360 derece yerden Bursa turu yaptırabiliyor. 3 Boyut Medya ile biz sizi gökyüzünden 360 derece Bursa turu yaptıracağız. Sivil havacılık genel müdürlüğüne kayıtlı insansız hava aracımız ile yaptığımız çekimleri özel teknik kullanarak birleştirdik ve karşımıza doyum olmaz bir Bursa manzarası çıktı.

Google haritalarının sıkıcı, güncel olmayan eski görüntülerine inat Bursa’yı size 360 derece havadan gezdireceğiz. Gökyüzünden 360 derece panoramik sanal tur uygulaması için her defasında 15-20 arasında fotoğraf çekimi gerçekleştirdik. Özel teknikler kullanarak birleştirdiğimiz bu fotoğraflar ile Bursa gezinize başlayın.

Aşağıda bulunan ve Bursa’nın gökyüzünden çekilmiş fotoğraflarına tıklayarak fotoğrafın 360 derece sanal halini görebilirsiniz.
Bursa’yı arkadaşlarınızda sizin yardımınız ile görsün istiyorsanız paylaşmayı unutmayın.

İyi uçmalar 🙂

Gökyüzünden 360 derece Bursa Ulucamii manzarası

gokyuzu-sanaltur-fotograf

Havadan 360 derece Hanlar Bölgesi

kozahan

Gökyüzünden 360 derece Tophane Parkı Saat Kulesi

gokyuzunden-tophane

Gökyüzünden 360 derece Yeşil Camii- Yeşil Türbesi

yesilturbesi

Havadan 360 derece Yıldırım Camii ve külliyesi

 

yildirim-camii

Havadan 360 derece Mudanya yat limanı

 

mudanyayatlimanii

Gökyüzünden 360 derece Gölyazı Köyü

gölyazi-köyü

Havadan 360 derece Emirsultan Camii ve Türbesi

Ekran Resmi 2016-04-29 20.15.51

Write A Comment

Sohbeti başlat
Bize yazabilirsiniz
Merhaba,
size nasıl yardımcı olabiliriz?