Uncategorized

Katalog ve broşürleriniz artık interkatif yapıda olsun

Sevgili okurlar merhaba;

İşletmelerin olmazsa olmaz tanıtım materyali nedir diye sorsak, ne cevap verirsiniz acaba ?
Sizinde cevabınız muhtemelen, kataloglar ya da broşürler şeklinde olmuştur.
Hangi sektörde hizmet veriyor olursanız olur, hedef kitlenize satacak bir ürününüz ya da verecek bir hizmetiniz varsa tanıtım yapma ihtiyacı ortaya çıkar.
Yıllardan beri olmazsa olmaz tanıtım aracı olan kataloglara 3 Boyut Medya ile farklı bir boyut kazandırmaya hazır mısınız ?
Bu nasıl mı olacak ?
 – Tabiki 360 derece interaktif uygulamalar ile.
İçten içe şöyle düşünüyor olabilirsiniz;
“ Arkadaş katalog ve broşür denen şeyler kağıt üzerine basılıyor. İnteraktif olarak hareketi nasıl sağlayacaksın. “
Evet iki tanıtım aracıda, bazen çok kaliteli bazen de sıradan kağıtlara basılarak hazırlanıyor. Ancak gelişen teknoloji ve her cebe giren akıllı cihazlar sayesinde artık bu kağıtlar ile entegre uygulamalar ortaya çıktı.
Muhtemelen aşağıdaki gibi bir kare kodu ( diğer adı ile QR kodu) birçok reklamda, bilboardlarda vs. yerlerde görmüşsünüzdür. 

kare-kod-bursaO kodu akıllı cihazınıza ücretsiz indirip okutttuğunuzda ise muhtemelen işletmenin web sitesine yönlendirilmişsinizdir.  ( Yan taraftaki kodu okuttuğunuzda karşınıza ne çıkacağını merak ediyorsanız denemenizi tavsiye ederiz:) )

İnternetin ve teknolojinin bu kadar gelişmediği yıllardan beri kullanılan katalog ve broşür ile tanıtım, ne hikmetse internetin yaşantımızın olmazsa olmazı haline gelmesine rağmen hala daha durağan, hala daha kendini geliştirmemiş durumda.
3 Boyut Medya olarak, işletmenize yaptırdığınız katalog, broşür, mönü hatta kartvizitlerinizde bile kullanabileceğiniz interaktif yapıya hazır mısınız?
Biz bu yazımızda 2 tane sektörden örnekler vereceğiz. Eğer sizin işletmeniz farklı bir sektörde hizmet veriyorsa, bunu kendiniz uyarlayabilir ya da biz profesyonellere bırakabilirsiniz.

İnşaat Sektörü için katalog ve broşürler nasıl olmalı ?

Çok büyük maliyetler ile çok şık ve modern yapılar inşa eden bir işletmeniz var. Hem yapınızı, hem de işletmenizin marka bilinirliği ve satış pazarlama hamlesi olarak çok yüksel bedeller ödeyerek fuarlara katılıyor, oralarda sesinizi duyurmaya çalışıyorsunuz. Bizcede bu doğru bir hamle. Ancak fuarlar ve satış pazarlamanız için hazırlattığınız kataloglar, sizin kalitenizi %100 karşılıyor mu ?
Ya da müşteri yapınızı tanıtan kataloğa bakarken, kendisini oradaymış gibi hissettirebiliyor mu?
Biz bu sene Bursa TÜYAP Yapı Fuarı’nda incelediğimiz hiçbir firmada böyle bir çalışma göremedik.
En kaliteli kağıtlar ile çok şık bir tasarım yaptırabilirsiniz ancak bu tasarım müşteri ile etkileşimi sağlayamıyorsa, kusura bakmayın boşa para ödemiş olabilirsiniz.

Peki 3 Boyut Medya’nın sizin için tavsiyesi nedir ?
Sizin için en modern ve kaliteli şekilde tasarlayacağımız kataloglarınıza, el ilanlarınıza ekleyeceğimiz bir QR kodu ile, müşteriyi evinde otururken bir örnek dairenizin içini gezmesini sağlatabiliriz.

Nasıl olacak ?
Bursa’da havadan 360 derece sanal tur uygulamasını ilk yapan firma olarak, gökyüzünden yapacağımız sanal tur uygulaması ile yapınızın öncelikle konumunu, çevresini ve manzarasını müşterilerinize 360 derece göstereceğiz. Daha sonra sizin için özel tasarladığımız butonlar yardımı ile eğer örnek daireniz hazır değilse render çalışmalarınız ile örnek daireniz hazır ise profesyonel ekipmanlarımız ile gerçekleştireceğimiz çekimin ardından interaktif hale getireceğimiz örnek daire sanal tur uygulaması ile müşterilerinizin katalogda gördüğü odayı ya da binayı gezmesini sağlayacağız. Böylelikle müşteri, stantınızda maketini gördüğü, katalogda render çalışmasını gördüğü yapıyı cep telefonundan, tabletinden ya da bilgisayarından 360 derece hiçbir kör nokta kalmayacak şekilde gezip görebilecek.

Mobilya sektörü için katalog ve broşürler nasıl olmalı ?

2016 yılında Bursa’da gerçekleşen İnegöl Mobilya ve Dekorasyon Fuarı’nda yaptığımız incelemelerde hiçbir firma ürünleri için hazırlattığı katalog ve broşürlerinde interaktif yapıyı kullanmadığını gördük ve kusurumuza bakmayın ama boşa para ödemiş olabilirsiniz.

Peki 3 Boyut Medya’nın sizin için tavsiyesi nedir ?

Türkiye’de ilk defa 3 Boyut Medya’nın gerçekleştirdiği sanal görüntü tur uygulaması ile birlikte 360 derece sanal ürün uygulaması ile ürünlerinizin detaylı tanıtımını gerçekleştirebilirsiniz.

Nasıl olacak ?

Katalog çekimleri için ürünlerinizin en az bir açıdan fotoğraflarına sahip olmanız gerekir.
3 Boyut Medya olarak size ilave bir masraf çıkarmayacağız. Size 1 proje fiyatına 2 proje teklif ediyoruz.
Katalog çalışmalarınızda ürünlerinizin olduğu bölüme ekleyeceğimiz QR kodu ile, müşterilerinizin ürünlerinizi 360 derece döndürebildiklerini hayal edin. Sanki 3’lü koltuk elindeymi gibi sağa sola çevirip ürünün tüm yönlerini incelemesinden bahsediyoruz. Bu şekilde müşterilerinize vereceğiniz güveni de hayal edin.
Ya da çok şık tasarlattığınız ve tasarımına çok güvendiğiniz bir televizyon ünitesini müşterileriniz telefon, tablet ya da bilgisayarlarından 360 derece sağa sola döndürebildiğini hayal edin.
Ve bu çekim sırasında elde edeceğimiz 360 farklı açıdan çekilmiş ürünün fotoğraflarına da ek bir ücret ödemeden sahip olacaksınız. İstediğiniz reklam çalışmasında kullanabilmeniz için yüksek çözünürlükte olarak.

3 Boyut Medya diyor ki ;

Siz siz olun, firma olarak gelişen teknolojinin gerisinde kalmayın.Katalog, broşür ya da el ilanlarınızda tanıtımınızı sadece 1 fotoğraf ile değil bir bütün olarak yapın.

Write A Comment

Sohbeti başlat
Bize yazabilirsiniz
Merhaba,
size nasıl yardımcı olabiliriz?